Jak długo trwa budowa hali magazynowej?

Obecnie bardzo popularne są hale magazynowe wykonane ze stali. Coraz częściej zastępują one obiekty o konstrukcji betonowej. Nowoczesne hale znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Na ich budowę decydują się właściciele wielu firm produkcyjnych, handlowych, transportowych oraz osoby prowadzące duże gospodarstwa rolne. Jak długo trwa budowa takiego obiektu?

Hale magazynowe a ich wyposażenie

Dziś producenci hal stalowych oferują szereg innowacyjnych rozwiązań dobrze przystosowanych dla potrzeb poszczególnych branż. Innowacyjne projekty hal posiadają mnóstwo zalet. Pozwalają one w istotny sposób zmniejszyć nie tylko koszty budowy, lecz także eksploatacji.

Dzięki innowacyjnym technologiom można tworzyć duże hale idealnie przystosowane do magazynowania wielu towarów. Przykładem może być hala magazynowa służąca do przechowywania warzyw i owoców. Każdy taki obiekt rolniczy posiada odpowiedni system wentylacji, izolację ścian i dachu oraz odpowiednią ilość otworów okiennych i dachowych. Dzięki temu można z łatwością regulować temperaturę wewnątrz obiektu. Taka hala magazynowa jest bardzo funkcjonalna oraz praktyczna podczas użytkowania.

Jak długo trwa budowa hal magazynowych?

Stalowe hale to obiekty o wielu zaletach. Pośród wielu z nich można wymienić to że osiadają stabilną konstrukcję. Dzięki temu potrafią służyć niezawodnie przez długi czas.

Istotnym plusem stalowych hal magazynowych jest bardzo krótki czas budowy. Konstrukcje takie można wznieść znacznie szybciej, niż te które są murowane. Czas budowy stalowej hali magazynowej jest uzależniony od kilku istotnych czynników. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • wybór projektu
  • wielkość hali
  • przygotowanie terenu do zabudowy

I tak na przykład montaż hali magazynowej o powierzchni 2000 m2 trwa zazwyczaj od 6 do 12 tygodni. Z kolei budowa obiektów o większej powierzchni może trwać nieco dłużej. Z kolei bardzo małą halę magazynową można wznieść nawet w przeciągu jednego miesiąca. Jeśli wykonawca hali stalowej zajmuje się także pracami ziemnymi oraz budową fundamentów, to wówczas do czasu budowy należy doliczyć około czterech tygodni.

Na czas budowy hali magazynowe j w dużym stopniu wpływa także to czy inwestor wybierze gotowy projekt czy też postawi na indywidualne, skrojone pod własne potrzeby rozwiązanie. W drugim przypadku czas budowy jest znacznie dłuższy.

Budowa hal składa się z kilku etapów. Na początek trzeba załatwić wszystkie niezbędne formalności oraz uzyskać pozwolenie budowę. Po skompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz wykonaniu projektu można rozpocząć prace związane ze wzniesieniem obiektu. Budowę warto zawsze zlecić doświadczonej oraz rzetelnej firmie, która zakończy budowę w ustalonym terminie.