Koparki Bobcat

W dzisiejszych czasach niemal żadna budowa nie obejdzie się bez minikoparek. Większość firm budowlanych posiada choć jedną koparkę. Nie tylko jednak na budowach znajdują zastosowanie koparki, bowiem coraz więcej ogrodników sięga po ową maszynę. Triumfy w branży koparek święci Bobcat. Czym są te koparki i jakie mają zalety? Sprawdźmy więc.

Czym jest koparka Bobcat?

Prototyp pierwszej koparki Bobcat powstał już w latach 50. XX w. Obecnie znalazła ona grono wielbicieli. Wykorzystuje się koparkę tego typu do wszystkich zadań wymagających dokładności i sprawności. W związku ze swą niezawodnością oraz niebywałymi osiągami, koparki Bobcat mogą pracować na niemal każdym podłożu i w każdym terenie. Takie modele znajdziemy na https://asco-eq.pl/. Ładowarka Bobcat to amerykański, słynny model koparek wielozadaniowych.

Zalety koparek Bobcat

Koparki Bobcat jako ładowarki teleskopowe posiadają wiele ważnych walorów. Należą do nich m.in.:

– solidność konstrukcji,

– wytrzymałość,

– duży zasięg pracy, kosztem małej przestrzeni do manewrowania przy sterowaniu burtowym,

– wzmocnione kabina operatorska,

– duży udźwig,

– szybkość jazdy,

– łatwy w użyciu panel obsługi,

– kompatybilność, moc silnika,

– możliwość podłączenia osprzętu.

Jeżeli maszyny typu Bobcat, oczywiście biorąc pod uwagę rok produkcji, będą zadbane i dobrze konserwowane, posłużą nam przez wiele lat. Jest to wygodne zwłaszcza na budowie, na której stale potrzebne są tego typu produkty. Pamiętajmy więc aby dbać

Zastosowania ładowarek, koparek i minikoparek Bobcat

Maszyna, chociaż z pozoru niewielka, jest znana na całym świecie jako niezawodna i wytrzymała koparka do zadań specjalnych. Największymi zaletami tego typu urządzeń są małe rozmiary, mobilność, uniwersalność czy też niewielka waga. Jako, że maszyny te mogą jeździć po niemalże każdej nawierzchni, są bardzo wszechstronne. Oczywiście najczęściej spotkamy je na placach budowy, gdzie służą do wykonywania zadań wymagających silnych aczkolwiek niewielkich urządzeń. Koparkom firmy Bobcat niestraszne grząskie podłoża czy mokre tereny. Manewrowanie pomiędzy budowlami czy konstrukcjami, budynkami to także żaden kłopot dla nich. Opcja obrotu wokół własnej osi sprawia, iż miniładowarka sięgnie łyżką do trudno dostępnych obszarów, bez solidnych zmian kształtu. Dzięki temu jest idealna do prac w miejscach ciasnych lub pełnych ogromnych przeszkód. Jeśli zależy nam na oszczędzeniu mijanych konstrukcji, powinniśmy zdecydować się właśnie na ten rodzaj uniwersalnych ładowarek.