Ogród

Ogród – jak urządzić, żeby był ładny?

Ogród Data publikacji - 30 maja, 2023 Autor - Redakcja PrawoBudowlane
meble ogrodowe

To wymarzone miejsce na relaks dla wielu osób. Nie musisz siedzieć ze znajomymi i rodziną w domu. Mając ogród obok, możesz spędzić czas na powietrzu wśród zieleni. Przeczytaj, co można postawić na tej pięknej przestrzeni.

Meble ogrodowe są niezbędnym elementem

Krzesła, stół z parasolem w wybranym kolorze. Najlepiej takim, który będzie pasował do wystroju całego ogrodu. Łatwo się je czyści, wystarczy robić to regularnie, po każdym deszczu. Nie wystawiaj ich na działanie słońca. Meble ogrodowe powinny być chowane, kiedy ich nie używasz. Dłużej zachowają swój ładny wygląd, który mają po kupnie.

Huśtawka w ogrodzie

To ciekawe rozwiązanie. Na takim sprzęcie można czytać, wypoczywać, korzystać z internetu. Bawić się na niej mogą dzieci, a dorośli też sporo skorzystają. Huśtawka ogrodowa ma dach, który chroni przed deszczem, zapewnia cień, gdy świeci mocne słońce. Dostępne są huśtawki metalowe, drewniane, z rattanu, a także inne. Każdy z tych materiałów ma wady i zalety. Dobra huśtawka to taka, która wytrzyma ciężar siedzących na niej osób, łatwa do czyszczenia. Są też wieloosobowe i takie, na których usiądzie jedna osoba. Zdecyduj, czy chcesz w ogrodzie jedną, czy kilka modeli huśtawek, z których skorzysta kilka osób jednocześnie.

Kwiaty, drzewa, inne rośliny

Zieleń to bardzo ważny element ogrodu. Bez niej to nie będzie atrakcyjne miejsce. Drzewa, krzewy, kwiaty, różne gatunki roślin sprawią, że ogród będzie piękny. I wzrośnie chęć przebywania w nim na co dzień nie tylko. Latem, wiosną podczas weekendów, ogród jest idealnym miejscem zabaw dla dzieci. Dorośli mogą tam postawić grill i miło spędzać czas. Drzewem, które jest ładne i kwitną na nim kwiaty to magnolia biała lub różowa. Urok tych kwiatów sprawi, że wiele osób będzie w dobrym nastroju.

Ławka drewniana

Dobrze się będzie prezentować ławka w ogrodzie, na której podobnie jak na huśtawce można wygodnie usiąść. Nie musi być nudna. Pomaluj ją na kolor, który najbardziej lubisz i zawsze będzie przyciągała wzrok. Postaw ją w pobliżu zieleni, kwiatów i będziesz na niej chętnie bywać. Najlepiej, jak ławka będzie stała w słońcu lub cieniu pod drzewem. Wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Basen do pływania – dmuchany czy murowany

Jeśli chcesz pływać, to musisz zbudować basen murowany. Dmuchany nie będzie miał przestrzeni do pływania. Murowany to spore koszty i warto się nad tym zastanowić. Jeśli wolisz chodzić na plażę latem, to nie buduj basenu. Jednak gdy zatłoczona plaża to nie miejsce dla ciebie, nie zastanawiaj się i zainwestuj w budowę basenu. Na próbę możesz najpierw kupić duży dmuchany basen w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Pływając tam, zdecydujesz, czy chcesz większy.

Jak widać, warto urządzić ogród według swoich kryteriów. Zaprojektować ci go może architekt krajobrazu, który ma wiedzę profesjonalną z tego zakresu.