Miniogród na balkonie – jakie rośliny doniczkowe wybrać?

Balkon pełen kwiatów to piękny widok, który jest wizytówką każdego domu. To prywatny azyl, dzięki któremu będziemy mogli przyjemnie spędzić czas we własnym kwitnącym ogrodzie.

To także miejsce relaksu, wypicia przyjemnej popołudniowej kawy. To szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w blokach i nie mają wiele przestrzeni na cieszenie się zielenią. Warto wcześniej sprawdzić, które rośliny najlepiej sprawdzą się na naszym balkonie, aby móc cieszyć się pięknymi efektami. 

Podczas wyboru kwiatów na balkon czy taras nie można wybierać ich pod względem jedynie wyglądu oraz własnych upodobań. Ważne jest sprawdzenie, czy w miejscu, w którym planujemy ją posadzić, panują odpowiednie warunki. Niektóre rośliny wolą pełne słońce, inne lepiej odnajdują się w cieniu czy półcieniu. Warto sprawdzić także, czy roślina jest bardzo wymagająca. Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem lub nie mamy dużo czasu na pielęgnację roślin, warto wybrać gatunki, które są prostsze w uprawie. 

Balkonowe donice to idealne miejsce na praktycznie każdy rodzaj roślin. Możemy hodować w nich zarówno przydatne zioła czy warzywa, ale także byliny, iglaki, zimozielone krzewy czy jednoroczne kwiaty. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej wielkości doniczki do danego gatunku. Roślina, która szybko się rozrasta, będzie potrzebowała zdecydowanie więcej miejsca na system korzeniowy. To ważne także wtedy, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca na balkonie czy tarasie.

W przypadku wyboru kwiatów jednorocznych nie ma ograniczeń, chociaż warto sprawdzić, które lepiej odnajdą się w warunkach, jakie panują na balkonie. Choć kwiaty lubiące cień z pewnością będą kwitły w słońcu, to może dojść do ich poparzeń, a ich kwiaty nie będą tak okazałe. Jeżeli lubimy kolorowe okazy, warto wybrać rośliny, które kwitną jak najdłużej. Niektóre gatunki kwitną od wiosny aż do jesieni. Dowiedz się, jak odpowiedni podlewać kwiaty doniczkowe: https://www.podlane.pl/roslin-doniczkowych-cat-539

Podlewanie roślin doniczkowych

Najważniejsza jest regularność podlewania roślin doniczkowych i dostosowanie ilości wody do potrzeb danego gatunku. Jeśli nie będziemy stosować regularnego nawadniania roślin doniczkowych, domowa dżungla może okazać się porażką. Podlewanie kwiatów to czynność, która wymaga regularności i może okazać się problematyczna, kiedy nie należymy do regularnych osób lub stosunkowo często wyjeżdżamy. Do pięknego wzrostu rośliny potrzebują odpowiedniej ilości wody oraz okresowego nawożenia, które dostarcza roślinom składników odżywczych. 

Jeżeli nie masz sąsiadki, która z radością wpadłaby do Ciebie, żeby podlać Twoje uprawy, a często wyjeżdżasz i nie możesz zadbać o swój balkonowy ogródek, to warto wyposażyć balkon w doniczki z systemem nawadniania. To najprostszy sposób na zmniejszenie straty wody w systemie korzeniowym roślin podczas naszej nieobecności. Zobacz, jak to wygląda: https://www.podlane.pl/zestaw-do-rozbudowy-13005-microdrip-gardena-id-263

Nawadnianie roślin doniczkowych – sposób na automatyzację procesu

System nawadniający do kwiatów doniczkowych to rozwiązanie dla miłośników roślin, którym zdarza się zapomnieć o podlewaniu. To także świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz często wyjeżdżających. Podczas nieobecności domowników system nawadniania sam zadba o rośliny. Zamontowanie źródła wody znacznie ułatwi pielęgnację i pomoże nam oszczędzić czas. Tutaj znajdziesz przykładowy automatyczny system nawadniania: https://www.podlane.pl/zestaw-do-nawadnianie-skrzynek13006-gardena-id-264

System będzie nawadniać rośliny w taki sposób, że nie dopuści do gnicia korzeni. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie ma ryzyka przelania roślin. 

Jak działa taki system nawadniania? Doniczka mająca specjalny system nawadniania magazynuje wodę na spodzie doniczki. Dociera ona przez kanaliki wlewowe, które dostarczają wodę do wnętrza doniczki, czyli do korzeni rośliny. Roślina doniczkowa dostaje odpowiednią ilość wody, co znacznie ułatwia codzienną pielęgnację. 

Specjalna warstwa separująca kontroluje ilość pobieranej wody. 
 
 

Świetny sposób dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z uprawą roślin i chciałbyś otrzymać bujne plony, ale zupełnie nie wiesz, jak się za to zabrać oraz jaka ilość wody będzie odpowiednia dla Twojej rośliny, to warto wyposażyć się w doniczki z systemem nawadniania. Są one nie tylko eleganckie, lecz także praktyczne. 

To swoista rewolucja, której zasada działania jest banalnie prosta, a może sprawić, że każdy osiągnie sukces w uprawie roślin doniczkowych. Działa jak automatyczna konewka, dzięki której nie musimy przejmować się obowiązkami, możemy cieszyć się po prostu pięknymi kwiatami. 

Poszczególne doniczki mają różnej wielkości system nawadniania, który pozwala na wyposażenie ich w różną ilość wody. Dzięki temu, wiedząc, że często jesteśmy nieobecni w domu, możemy wybrać taką z większą pojemnością, przez co możemy wyposażyć roślinę w wodę nawet na kilka tygodni.

Takie donice to także bardzo atrakcyjna dekoracja. Nowoczesne wzornictwo oraz szeroki wybór zarówno wzorów jak i kształtów sprawia, że z pewnością dobierzemy taką, która najlepiej wpisze się w naszą przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.