Ogród

Ogród to miejsce, gdzie można spędzić miłe popołudnie z przyjaciółmi przy grillu lub bawiąc się z dziećmi. Ogród może być też miejscem, gdzie można realizować swoją pasję, jaką jest ogrodnictwo.
Założenie ogrodu nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Dbanie o zieleń wymaga wiele pracy. Sadzenie, pielenie i pielęgnacja to nie tylko fizyczna praca, ale też wiedza. Pomysły na ogród są niezbędne do stworzenia pięknego ogrodu. Jednak oprócz wizualnej oprawy ogrodu przy projektowaniu należy uwzględnić inne czynniki. Należy wybrać rośliny, które będą dobrze rosnąć w mikroklimacie ogrodu. Rośliny, które dobrze rosną w oświetlonym miejscu, będą wątłe w zaciemnionym ogrodzie, a z kolei rośliny cieniolubne będą źle znosić intensywne oświetlenie. Warto dobrać rośliny o podobnych upodobaniach co do wilgotności podłoża i zapotrzebowania na związki mineralne. Dla początkujących polecane jest, aby ogród był łatwy w pielęgnacji. Odpowiednie odległości od roślin ułatwią dostęp do każdej z nich. Na początek można zaplanować większe odległości między roślinami, a dopiero później dosadzić inne rośliny.
Częstą zmorą amatorów ogrodnictwa są szkodniki. Warto zakupić profesjonalne odstraszacze na nornice i krety. W przypadku szkodników takich jak ślimaki, pomocne może okazać się rozsypanie pokruszonych skorupek jajek wokół grządek. Ocet może skutecznie odstraszyć mrówki z ogrodu, jednak należy uważać, aby nie polać nim roślin. Jeśli boimy się o uszkodzenie roślin przez kota lub psa, dobrze jest je ogrodzić.

Przeczytaj więcej na roslinariusz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *