Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Kiedy warto wybrać karnisze sufitowe? Zalety i zastosowanie

Dom Data publikacji - 10 lutego, 2023 Autor - Redakcja PrawoBudowlane
karnisze

Karnisze dostępne są w dwóch głównych wariantach – sufitowym i ściennym. W jakiej sytuacji warto kupić karnisze do montażu sufitowego?

Przed zdecydowaniem się na kupno karniszy okiennych konieczne jest dokładne przemyślenie, jakie z nich najlepiej sprawdzą się w danym wnętrzu. Do dostępnych wariantów karniszy zaliczane są karnisze sufitowe. Zobacz, kiedy warto je kupić!

Kiedy polecane są karnisze sufitowe?

Sufitowe karnisze to karnisze, które przeznaczone są do zamocowania przy suficie. Karnisze sufitowe są zalecane w wielu przypadkach:

  • Niska wysokość sufitu – jeśli sufit jest niski i celem jest nadanie optycznej wysokości pomieszczeniu, karnisze montowane na suficie są doskonałą opcją. Montując je na suficie, można stworzyć iluzję wyższych okien i sufitów, dzięki czemu pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.
  • Duże okna – karnisze sufitowe są zalecane do dużych okien, które wymagają wyjątkowo długich lub ciężkich zasłon. Wynika to z faktu, że pręty mocowane do sufitu zapewniają dodatkowe wsparcie i stabilność dla ciężkich osłon okiennych.
  • Drzwi balkonowe i tarasowe – karnisze montowane na suficie można również wykorzystać do zamontowania przy drzwiach balkonowych i tarasowych. Pozwalają wtedy na wygodne przesuwanie osłon okiennych.
  • Nietypowe konfiguracje okien – jeżeli w budynku wykorzystano nietypową konfigurację okien, taką jak okna łukowe lub ustawione pod kątem, praktycznym rozwiązaniem mogą być karnisze montowane na suficie. Montując karnisze na suficie, możesz dopasować do konkretnego kształtu okien i stworzyć funkcjonalną i stylową dekorację.

Ogólnie rzecz biorąc, karnisze sufitowe są zalecane, gdy chce się osiągnąć określony cel estetyczny lub funkcjonalny, taki jak stworzenie iluzji wysokości pomieszczenia, zapewnienie dodatkowego wsparcia dla ciężkich zasłon lub wykonanie osłon dla nietypowych konfiguracji okien.

Jakie są rodzaje karniszy sufitowych?

W sprzedaży znaleźć można karnisze sufitowe wykonane z różnych materiałów oraz o różnych budowach, więc można dobrać je do danego pomieszczenia.

Często kupowane są karnisze sufitowe prętowe, inaczej drążkowe, które wyposażone są w drążek umieszczany na uchwytach zamocowanych do sufitu. Drążki mogą być wykonane z drewna, metalu, plastiku.

Także można kupić karnisze sufitowe szynowe, które składają się z szyny, w której umieszczane są żabki na rolkach. Są one dyskretne i mają niską wysokość.

Również karnisze sufitowe można kupić jako jednorzędowe oraz dwurzędowe, co przekłada się na możliwość wykorzystania na nich jednej lub dwóch warstw osłon okiennych.

Gdzie można kupić karnisze sufitowe?

Sprzedażą karniszów sufitowych zajmuje się obecnie wiele przedsiębiorstw, dlatego można bez problemów zakupić je w sklepach stacjonarnych oraz w internecie.

Przed zdecydowaniem się na zakup warto poświęcić czas na porównanie dostępnych rodzajów karniszy, aby wybrać takie, które będą pasowały do danego wnętrza. Warto też zwrócić uwagę, jaką długość mają karnisze sufitowe oferowane przez danego sprzedawcę. Mogą być one kupione na wymiar lub można wybrać karnisze teleskopowe.

jak sprawdzić czy budynek jest zabytkiem

admin

Na naszym blogu znajdziesz fachowe artykuły z zakresu domu, budownictwa, prawa oraz ogrodu, pomagające bezpiecznie i skutecznie prowadzić każdy projekt budowlany

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?