„Zaufane” propozycje domów – nowość w ofercie MURATORA

Interesuje nas budowa własnego domu, a zarazem poszukujemy projektu stanowiącego nowość na rynku? W takiej sytuacji koniecznie zapoznajmy się z „zaufanymi” propozycjami od MURATORA. To dwa całkiem nowe plany architektoniczne, które – choć zbliżone pod wieloma względami – cechują się także nieco odmienną stylistyką, wpisującą się w zróżnicowane gusta współczesnych inwestorów. Czym charakteryzują się projekty domów Zaufany i Zaufany N – wariant I?

Zaufany – wariant I – klasyczna elegancja

Zaufany – wariant I to parterowy dom jednorodzinny o klasycznym wyglądzie, opracowany na planie prostokąta. Jego powierzchnia użytkowa sięga niemal 100 metrów kwadratowych. Budynek ten posiada 3 sypialnie – w tym jedną z prywatną łazienką, dzięki czemu doskonale wpisuje się w potrzeby trzy-czteroosobowej rodziny. Zaplanowano w nim obszerną strefę dzienną – salon z jadalnią i bezpośrednim wyjściem na taras oraz sąsiadującą z nimi kuchnię, obok której umieszczono niedużą kotłownię. Zaufany – wariant I posiada również drugą łazienkę oraz poddasze do indywidualnej adaptacji. W konsekwencji jego metraż można zwiększyć o niemal 60 m2, urządzając na wyższej kondygnacji dodatkowe sypialnie, domowe biuro czy strefę rekreacyjną. Atutem budynku jest duży taras, który zapewni znaczną przestrzeń do komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu dla wszystkich członków rodziny. Wykończenie elewacji za pomocą modnych okładzin dodaje mu nieco bardziej nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. Z uwagi na kompaktową formę, dom ten będzie pasował na stosunkowo wąską działkę, a uniwersalny kąt nachylenia jego dachu będzie zgodny z obowiązującymi na większym obszarze naszego kraju Warunkami Zabudowy lub Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

Zaufany N – wariant I – nowoczesny minimalizm

Zaufany N – wariant I to wersja opisanego wcześniej projektu Zaufany, stylizowana na nowoczesną stodołę. Metraż jego parteru to 97,7 m2. Dzięki możliwości adaptacji poddasza, powierzchnię użytkową tego budynki można powiększyć o kolejne niemal 60 metrów kwadratowych. Wnętrze domu Zaufany N – wariant I jest identyczne, jak w jego podstawowym wydaniu. Obejmuje ono 3 sypialnie, dwie łazienki oraz starannie doświetloną strefę dzienną – salon z kuchnią i jadalnią. Budynek ten posiada wydzielony przedsionek, kotłownię, w której zmieści się kocioł na gaz lub pompa ciepła oraz miejsce przeznaczone pod ewentualne wykonanie schodów prowadzących na wyższą kondygnację. Jego prostą bryłę urozmaicają zadaszone schody z dekoracyjną donicą przy drzwiach wejściowych oraz spory taras z pergolą. Nieskomplikowany, dwuspadowy dach domu pozbawiony okapu jest wprost stworzony do montażu fotowoltaiki, obniżającej bieżące koszty eksploatacyjne. Cały budynek prezentuje się niezwykle elegancko i ponadczasowo, dzięki czemu będzie dobrze komponował się z niemal każdym otoczeniem. Z uwagi na prostą formę, będzie on również przystępny cenowo w trakcie realizacji, wpisując się w potrzeby bardziej oszczędnych inwestorów.

„Zaufane” projekty domów od MURATORA to nowość w ofercie, która powinna zainteresować wszystkie osoby poszukujące planów kompaktowych i energooszczędnych budynków. Będą one odpowiednie zarówno na wąskie, jak i standardowych wymiarów działki, oferując komfortową i funkcjonalną przestrzeń dla życia nawet dla kilku osób jednocześnie. Ich uniwersalna bryła i ponadczasowy charakter sprawiają, że będą dobrze prezentować się na miejskim osiedlu i posesji na wsi, harmonijnie wpisując się w okoliczną zabudowę i charakter przestrzeni.

Zdjęcie: Projekt C444o – Czterolistna koniczyna – wariant XIV z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-murator/