Urządzamy salon – sofa czy narożnik?

Mebel do wypoczynku to często centralny punkt salonu. Wybór między sofą a narożnikiem powinien więc być podyktowany nie tylko estetyką, lecz przede wszystkim optymalnym wykorzystaniem przestrzeni. W końcu chcesz stworzyć miejsce przyjazne zarówno domownikom, jak i gościom.

Czym się kierować?

Wybór między sofą a narożnikiem często nie jest prosty. Obecnie jedno i drugie rozwiązanie występuje w tak wielu wersjach i modelach, że w tym ogromnie często się trudno się odnaleźć. Z pomocą przychodzą takie sklepy jak Miloo Home, które proponują wyselekcjonowaną listę produktów najwyższej jakości: https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/sofy-i-narozniki.html. Sofy i narożniki wybrane przez ekspertów z branży są zarówno wyjątkowo wygodne, funkcjonalne, jak i wyjątkowo ciekawe pod względem estetycznym. Znajdziesz tutaj zarówno propozycje do tradycyjnie urządzonego salonu, projektu w stylu glamour, boho. Czekają na ciebie również projekty w stylu nowojorskim i bardzo nowoczesnym. Do wyboru są sofy i narożniki skórzane, welurowe czy obite bawełnianym materiałem. Styl sofy lub narożnika powinien oczywiście współgrać z założoną przez ciebie estetyką całej aranżacji. Najczęściej będzie stanowić jej podstawę, o czym warto pamiętać, dokonując wyboru.

Estetyka i design to jednak nie wszystko. Decydując się na konkretną sofę czy narożnik, musisz pamiętać o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, zachowaniu ciągów komunikacyjnych, wyznaczaniu stref w przestrzeni – wszystkie te elementy będą wpływać na twój ostateczny wybór. Ogromne znaczenie będzie miała między innymi powierzchnia wyposażonego salonu.

Sofa czy narożnik w małym pokoju?

W salonie o mniejszych rozmiarach zachowanie swobody ruchu jest kluczowe. Jednocześnie warto starać się osiągnąć wrażenie, że miejsca jest więcej niż w rzeczywistości. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak sofa z w pełni otwartą konstrukcją. Przede wszystkim sprawdza się ona w węższych pomieszczeniach. Zdecydowanie mniej problemów sprawia komponowanie jej w estetykę salonu. Oczywiście nie oznacza to, że narożnik jest zupełnie nietrafionym pomysłem. Trzeba tutaj jednak zachować nieco więcej rozwagi. Przede wszystkim narożnik w małym salonie umieszcza się najczęściej w rogu pomieszczenia. Uważnie trzeba także zaplanować, czy dłuższy będzie pracy czy lewy bok. Niezbyt dobrym pomysłem wydają się natomiast narożniki w kształcie litery U, ponieważ optycznie pomniejszają i przytłaczają przestrzeń.

Narożnik czy dwie sofy do dużego salonu?

Narożnik to bardzo ciekawa opcja w dużym salonie. Pozwala on zorganizować centralny punkt przestrzeni, a jednocześnie zapewnić maksymalną wygodę nawet większej liczbie domowników. Taki mebel może stanowić podstawę całej aranżacji, którą dalej będzie można rozbudowywać. Zaletą dużego salonu jest to, że narożnik można ustawić w dowolnym jego miejscu, co znacznie poszerza możliwości porządkowania przestrzeni.

Sofa to także ciekawe rozwiązanie, tyle tylko że jedna może w dużym salonie nie wystarczyć. W takim przypadku możesz kupić dwie mniejsze. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, ale i daje możliwości rearanżacji układu w przestrzeni w dowolnym właściwie momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *