Ściana lakiernicza – kto powinien w nią zainwestować?

Usługi polegające na lakierowaniu i malowaniu różnych elementów farbami w sprayu wymagają pracy w odpowiednich warunkach. Czym jest ściana lakiernicza i w jakich biznesach może się przydać?

Co to jest ściana lakiernicza?

Ściany lakiernicze to po prostu specjalne konstrukcje o dużej powierzchni, które zawiesza się pionowo w pomieszczeniu, i na których tle maluje się sprayami różne elementy, również te ażurowe. Nie jest to jednak zwyczajna płyta, na której osiadają cząstki lakieru, zamiast na ścianie pomieszczenia i znajdujących się w nim przedmiotach. To specjalny system odciągu i recyrkulacji, który zapobiega wtórnemu rozprzestrzenianiu się cząstek.

Dlaczego tak ważne jest posiadanie ściany lakierniczej?

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z malowaniem czegokolwiek farbami w sprayu, doskonale wie, jak bardzo zanieczyszczają one pomieszczenie. Drobinki farby przedostają się nie tylko na dłonie, ubrania, czy do dróg oddechowych, ale osiadają w całym pomieszczeniu, nawet na wiele metrów od malowanego przedmiotu. Dzieje się tak, ponieważ są bardzo lekkie i z łatwością przenoszą się przez powietrze. Chcąc uniknąć ciągłego czyszczenia na nowo i ponownego brudzenia wszystkiego, co znajduje się w zasięgu puszki sprayu, trzeba zainwestować w specjalną ścianę Wikoma. Dzięki wentylacji cząstki farby są po prostu zasysane przez ścianę i gromadzone na filtrach, a co za tym idzie — nie rozprzestrzeniają się wszędzie dookoła, a powietrze jest od nich wolne.

W jakich biznesach sprawdzi się takie urządzenie?

Ściana lakiernicza przyda się wszędzie tam, gdzie maluje się gotowe elementy, na przykład w lakierniach samochodowych, w których często lakieruje się wymontowane zderzaki czy drzwi. Oprócz tego na ścianie lakierniczej skorzystają wszystkie inne biznesy zajmujące się renowacją i wytwórstwem — na przykład mebli ogrodowych, ram rowerów, figurek ogrodowych i tym podobnych. Ściany lakiernicze przeznaczone są do malowania przede wszystkim elementów ażurowych, które bardzo trudno jest pokryć farbą. Umożliwiają przytwierdzenie gotowego elementu, utrzymanie go w powietrzu, ale przede wszystkim zabezpieczenie pomieszczenia przed nadmiernym rozprzestrzenianiem się cząsteczek farby. Warto szczegółowo zapoznać się z parametrami ścian lakierniczych dostępnych w ofercie Wikoma — dzięki temu uda się z pewnością dobrać tę najlepiej odpowiadająca konkretnym potrzebom przedsiębiorstwa, w którym ma ona zostać zamontowana. Zdecydowanie jest to w każdej lakierni jeden z najczęściej używanych sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.