Nowe domy pod Krakowem – czy warto kupować?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupieniem nowych domów pod Krakowem. Co ciekawego znajduje się w ofercie deweloperów? Czy warto zdecydować się na taki zakup? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Zalety zakupu domu pod Krakowem

Kraków jest dużym rynkiem nieruchomości. Jednak nawet tam częstym problem jest brak nieruchomości spełniających wymagania klientów. Dotyczy to w szczególności domów jednorodzinnych. 

Na terenie stolicy Małopolski dostępne są głównie domy z drugiej ręki, budowane przed laty, dlatego często wymagają one kosztownych remontów. Również są to najczęściej domy o dość dużym metrażu, co przekłada się również na spory koszt związany z ich utrzymaniem.

Właśnie dlatego wielu kupujących zainteresowanych jest domami nowymi, o mniejszych metrażach, z odpowiednim dociepleniem. Można znaleźć je głównie jako domy pod Krakowem (ap7.pl), gdzie nowe osiedla domów jednorodzinnych realizują firmy deweloperskie.

Domy pod Krakowem – szeregowe i bliźniacze

Nowe domy pod Krakowem to przede wszystkim domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej.

Domy w zabudowie szeregowej są najczęściej tańsze od domów bliźniaczych. Atutem takiego domu jest również niższy koszt jego utrzymania ze względu na połączenie z innymi nieruchomościami. To powoduje, że jest on również dobrym wyborem dla oszczędnych.

Wybrani deweloperzy realizują również domy pod Krakowem w wariancie wolnostojącym, jednak są one związane z wyższym kosztem.

Ceny nowych domów pod Krakowem

Za nowy dom jednorodzinny pod Krakowem trzeba najczęściej zapłacić od około 6000 do 8000 złotych za metr kwadratowy. Ceny są zatem przystępne w porównaniu do nieruchomości położonych w Krakowie, gdzie ceny mogą wynosić nawet ponad 15000 złotych za metr kwadratowy.

Dokładne informacje o aktualnych cenach nieruchomości pod Krakowem można znaleźć już teraz na stronach firm deweloperskich i w portalach ogłoszeniowych.

Wobec tego domy pod Krakowem są ciekawą alternatywą dla mieszkań w Krakowie i domów zlokalizowanych w tym mieście. Głównym atutem są przystępne ceny nieruchomości, ale również ich nowoczesna architektura i wyposażenie, które przekładają się na niskie koszty utrzymania i spełnienie wymagań współczesnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.