Na taras – jakie meble wybrać?

Taras to coś, w co warto zainwestować. To naturalne przedłużenie domowej przestrzeni, która przydaje się nam od wiosny do jesieni. Cóż może być przyjemniejszego niż poranna kawka na własnym tarasie? Wiedzą o tym wszyscy, którzy są szczęśliwymi posiadaczami tarasów. Tradycją stało się już chyba to, że jeśli ktoś buduje dom to jest on z tarasem. Kiedyś tak nie było. Zresztą przed laty budowało się zupełnie inaczej. Do tego taka inwestycja rozciągała się w nieskończoność w czasie, bo budowano tzw. sposobem gospodarczym. Na to nakładały się jeszcze problemy z zakupem potrzebnych materiałów budowlanych, bo przecież sklepy świeciły pustkami. A kiedy nareszcie można było wprowadzać się do własnych czterech ścian, okazywało się, że nie bardzo jest komu, bo dzieci „nagle” dorosły i wyfrunęły z rodzinnego gniada. Na szczęście to to przeszłość, dzisiaj funkcjonujemy z zupełnie innych realiach. Domy powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. A to pokłosie m. in. tego, że w branży budowlanej stosuje się nowe rozwiązania technologiczne i nowoczesne materiały. No cóż, postęp cywilizacyjny dokonuje się w każdym obszarze naszego życia, bo świat pędzi naprzód. 

Meble tarasowe

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy w nim omówić meble tarasowe. Zatem do rzeczy. Jakie meble na taras wybrać, żeby być zadowolonym? Jakie środki trzeba przeznaczyć na taki cel? Oto pytania, na które nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Przede wszystkim dlatego, że każdy z nas ma jakieś swoje potrzeby i priorytety w tym względzie. Prawdą jest, że na rynku takich mebli mamy mnóstwo i w związku z tym można wybierać do woli. Jeszcze jakiś czas temu w naszych ogrodach i na naszych tarasach królowały meble plastikowe. Nie można im odmówić pozytywnych cech. Otóż, były one estetycznie wykonane, trwałe i do tego wygodne. Z powodzeniem wytrzymywały kilka sezonów. Do tego jeszcze ich cena nie była zbyt wygórowana. Jeszcze chyba byśmy znaleźli takie meble w wielu ogrodach. Niektórzy poddawali je nawet renowacji, malując je, co przedłużało żywotność krzeseł i stołów. W obecnej dobie królują meble tarasowe rattanowe, a raczej wykonane z technorattanu, oraz metalowe. I znów każdy ten rodzaj ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedne i drugie dobrze wyglądają, są wygodne. Metalowe można zostawić na zimę, natomiast te z technorattanu dobrze byłoby jednak schować na czas śniegu i mrozów. Chociaż, kiedy mamy je pod zadaszeniem to już jest to jakaś ochrona. 

Drewniane meble

Niektórzy fundują sobie drewniane meble tarasowe. To też dobry wybór. Drewno to materiał, który nie ma sobie równych. Dobrze się prezentuje, a do tego jest ekologiczne. Jeśli takie meble odpowiednio zaimpregnujemy, będziemy mogli się nimi cieszyć przez długie lata. Co ciekawe, do wykonania takich mebli często stosuje się egzotyczne drewna, które są bardziej wytrzymałe na działania czynników atmosferycznych. Meble na tarasie to konieczność, ale jeszcze do tego warto zadbać również o odpowiednią roślinność. Zieleń i kwiaty robią swoje.