Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Czy rattanowe meble ogrodowe to dobry wybór?

Ogród Data publikacji - 13 czerwca, 2019 Autor - Redakcja PrawoBudowlane
Meble ogrodowe z rattanu

Zadbany ogród to duma każdego zapalonego ogrodnika. Nie musi być to ogrodnik profesjonalny. Amatorzy z powodzeniem tworzą wspaniałe kompozycje roślinne, skalniaki i oczka wodne w pobliżu własnych domów. 

Kontakt z naturą przynosi przyjemność.

Gdy możemy jeszcze dodatkowo wpływać na otaczającą nas przyrodę, radość z obcowania z fauną i florą jest jeszcze większa. 
Wprawny ogrodnik-amator będzie w stanie podzielić swój ogród na sekcje, skomponować tematycznie rośliny, oddzielić je od siebie ścieżkami. Modna kolorowa kora sprawia, że niezagospodarowane przestrzenie wyglądają atrakcyjnie. Tę są funkcję sprawują kamienie ozdobne, chociażby otoczaki. Często ogród przecinają ścieżki. Wydreptane albo wyznaczone za pomocą płyt lub kostki. Może być to kostka brukowa lub granitowa. Regularnie przycinane drzewa i krzewy kształtują się w ciekawe formy, rozwinięte kwiaty przyciągają roje bzyczących owadów. Jeśli taki ogrodnik-amator zdecyduje się wprowadzić do swojego ogrodu wodę, jej szum koi nerwy wszystkich, którzy mają możliwość go posłuchać.
Tak zadbana przestrzeń cieszy oko i zachęca do wypoczynku, co też często robimy. Ogrody po to przecież są, aby w nich odpoczywać. Niemniej jednak trzeba mieć na czym. Meble w ogrodzie to rzecz normalna. Każdy posiada jakiś stół, zestaw krzeseł. Długo w przydomowych ogrodach polaków królowały tanie i niezbyt wytrzymałe meble z plastiku. Niewielka suma włożona w takie meble, niewiele też oferowała. Meble takie często po jednym sezonie doszczętnie niszczały, poddając się wilgoci i mrozom zimy. 
Obecnie wybór mebli ogrodowych jest szeroki. Ich jakość zróżnicowana. Mamy do dyspozycji produkty drewniane z litego drewna, a także takie, których podstawą są płyty wiórowe czy sklejka. Zdarzają się meble metalowe, a także z elementami szklanymi. Jedną z opcji jest również rattan. 
Meble ogrodowe z rattanu to w istocie meble plecione z drzewa ratanowego. Takie produkty mają swoje zalety i wady. Warto o nich poczytać, zanim zdecydujemy czy rattan jest dla nas.

Poniżej omówimy meble ogrodowe z rattanu – zalety i wady

Rattan to tak naprawdę ogóle określenie grupy gatunków palm z rodziny winorośli palmowych. Każdy, kto lubi botanikę będzie wiedział, że palmy są niezwykle wytrzymałymi drzewami, które potrafią znieść najsilniejsze huragany. 
Meble rattanowe to meble plecione z włókien. Przypominają te tworzone z wikliny, ale są od nich bardziej wytrzymałe. Zawdzięczają to właściwej sobie budowie. Słoje rattanu rosną pionowo a nie poziomo, co w praktyce oznacza, że są praktycznie nie do złamania. 
Meble rattanowe odznaczają się wysoką wytrzymałością, ale to nie jedyna z ich zalet. Materiał, z którego są wykonane jest materiałem organicznym. Dzięki temu fotele, czy sofy idealnie komponują się z pełnym roślin ogrodem. Ich wygląd jest oryginalny i bardzo eko. Wpisują się tym samym w modne obecnie trendy meblowe. 
Wadą rattanu jest to, że niezabezpieczony przed promieniami słonecznymi może blednąć. Można wtedy próbować renowacji, co z resztą wielu osobom z powodzeniem się udaje.

jak sprawdzić czy budynek jest zabytkiem

admin

Na naszym blogu znajdziesz fachowe artykuły z zakresu domu, budownictwa, prawa oraz ogrodu, pomagające bezpiecznie i skutecznie prowadzić każdy projekt budowlany

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?