Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Buty robocze bez podnoska – kiedy i gdzie mogą byc stosowane?

Poradnik Data publikacji - 10 maja, 2022 Autor - Redakcja PrawoBudowlane
buty robocze

Praca fizyczna jest wykonywana w różnych warunkach, często wymaga zastosowania specjalnego obuwia z dodatkową blaszką, ale nie zawsze jest ono niezbędne. Często wystarczającą ochroną jest odpowiednia odzież i buty robocze bez podnoska. Lekkie obuwie robocze jest wygodne, przewiewne, komfortowe, a jednocześnie odpowiednio osłania stopy i może nosić je każdy.

Buty robocze bez podnoska – cechy charakterystyczne

Buty robocze bez podnoska są rodzajem obuwia zgodnego z przepisami BHP obowiązującymi na danym stanowisku pracy. Są to modele wygodne i lekkie, ale muszą również spełniać określone normy. Modele butów roboczych z podnoskiem obowiązują w warsztatach i magazynach, wszędzie tam, gdzie stopy są narażone na zgniecenie, uderzenie i różne urazy mechaniczne. Z kolei w branży spożywczej czy w halach produkcyjnych stosowane jest lekkie obuwie robocze bez podnoska. Zapewniają one bezpieczeństwo, wygodę oraz swobodną cyrkulację powietrza między środowiskiem zewnętrznym a wnętrzem obuwia. Buty robocze bez podnoska są lekkie, komfortowe i trwałe. Powinny mieć solidną, gumową podeszwę, która chroni dół stopy przed zamoczeniem. Występują modele butów roboczych bez podnoska, które są zaopatrzone w wysoką cholewkę, chroniącą także kostkę, albo krótkie, zapewniające większą ruchomość stopy. Na zimę warto zaopatrzyć się w tego typu obuwie robocze z dodatkową warstwą ocieplającą.

Zalety butów roboczych bez podnoska

Dużą zaletą butów roboczych bez podnoska jest ich wygoda i lekkość w porównaniu do obuwia roboczego zaopatrzonego w metalową blaszkę. Są one w podobny sposób wyprofilowane i mają podobne właściwości, ale dzięki temu, że są lżejsze, stopy nie męczą się w czasie wielogodzinnej pracy. Buty robocze bez podnoska mogą występować w kilku wariantach, jako modele całoroczne, ocieplane na zimę albo letnie sandały. W każdym wypadku mają specjalnie wyprofilowaną podeszwę o działaniu przeciwpoślizgowym, antystatycznym i odporna na przebicie. Zapewniają one komfort i bezpieczeństwo w wielu rodzajach wykonywanej pracy. Chętnie noszą je monterzy, elektrycy i konserwatorzy maszyn. Mogą być również wykorzystywane w przydomowych warsztatach, lokalach gastronomicznych i wielu innych miejscach, w których obowiązki zawodowe wymagają wielogodzinnego przebywania w pozycji stojącej albo nieustannego przenoszenia się z miejsca na miejsce. Są wyjątkowo użyteczne dla rolników, którzy dużo czasu przebywają na świeżym powietrzu, zastosowanie butów roboczych bez podnoska umożliwia utrzymanie stóp w dobrym stanie mimo wielogodzinnej ciężkiej pracy.

jak sprawdzić czy budynek jest zabytkiem

admin

Na naszym blogu znajdziesz fachowe artykuły z zakresu domu, budownictwa, prawa oraz ogrodu, pomagające bezpiecznie i skutecznie prowadzić każdy projekt budowlany

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?