3 rzeczy, które wyróżniają nowoczesne meble

Czym wyróżniają się nowoczesne meble? Przede wszystkim funkcjonalnością, minimalistycznym designem oraz zgrabnym łączeniem elementów modernistycznych z klasycznymi materiałami, takimi jak drewno. Pasują do każdego pomieszczenia, a dodatkowo można je łatwo połączyć z kilkoma starymi meblami (albo przerobić te sprzed kilkunastu lat, aby nabrały nowoczesnego wymiaru). Czym cechują się modernistyczne meble?

Dominujące kolory: czerń i biel

Białe meble od wielu lat cieszą się dużą popularnością, jednak w ostatnim czasie dołączyły do nich także ciemne materiały. Coraz częściej w domach pojawiają się meble matowe, choć te na wysoki połysk także wciąż są powszechne.

Czarne meble pasują do każdego pomieszczenia, także bardzo małego. Wystarczy tylko odpowiednio połączyć je z jasnymi elementami, oświetleniem oraz lustrami. Popularne jest także komponowanie garderoby z czarnych mebli oraz szklanych drzwi i ciepłego światła.

Zarówno czerń, jak i biel, to niezwykle uniwersalna baza, do której można dołączyć dowolne ozdoby, dodatki i tekstylia. Doskonale wpasują się w styl skandynawski, boho czy glamour, a także podkreślą estetykę w minimalistycznych wnętrzach.

Drewniane meble na styl rustykalny lub nowoczesny

W ostatnich latach bardzo popularne są meble z litego drewna, które wcześniej zostało odpowiednio przygotowane i wypolerowane. Może być bardziej rustykalne lub specjalnie opracowane na wysoki połysk. Wśród innowacyjnych pomysłów na aranżację drewna w pomieszczeniach jest łączenie ich z żywicą epoksydową, najczęściej podczas projektowania stolików kawowych czy szafek nocnych.

Naturalne drewno ma wyraźnie wyczuwalną fakturę, co także sprawdza się w przypadku stołów, ale także dodatków, takich jak stojaki na doniczki czy ramy luster.

Wzorzyste elementy nie tylko na ścianach

Tapety przeżywają w ostatnich latach swoją drugą młodość. Wzory i kolory najczęściej pojawiają się na jednej ze ścian, uzupełniając jednolity kolor w pozostałej części pokoju.

Okazuje się jednak, że z powodzeniem można wykorzystać wzorzyste elementy także przy zakupie mebli do domu. Nowoczesne meble z płyt laminowanych to prawdziwa skarbnica możliwości. Dostępne są laminaty imitujące drewno, ale także kolorowe, pełne ornamentów czy wzorów, takich jak marmur.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór mebli z płyt laminowanych, jednak można je także przygotować samemu – wystarczy znaleźć pojedyncze płyty i połączyć je ze sobą albo odnowić stare meble, pokrywając je wybranym laminatem. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić pracę ekipie remontowej.