Zakup nieruchomości od dewelopera – wszystko, co musisz wiedzieć

0
209

Zakup domu czy mieszkania od dewelopera to dobra inwestycja. Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż samodzielne wybudowanie nieruchomości czy kupowanie na rynku wtórnym. Mimo wszystko trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które nie mogą zostać przeoczone. Przy zakupie nieruchomości od dewelopera musimy poznać kilka podstawowych informacji, które ułatwią nam cały proces. Trzeba wiedzieć, na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby nieruchomość była dokładnie taka, na jaką się pisaliśmy. Więc co jest kluczowe przy zakupie mieszkania lub domu od dewelopera? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy odbiorze nieruchomości?

 Jak wybrać odpowiedniego dewelopera? Prospekt informacyjny 

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest wybór odpowiedniego dewelopera. Tylko stawiając na doświadczoną i sprawdzoną osobę będziemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Zgodnie z prawem, kupujący może zażądać prospektu informacyjnego od dewelopera. Co to właściwie jest? Bardzo istotny dokument, który zawiera wiele informacji na temat wcześniejszych poczynań dewelopera oraz wiadomości dotyczące zagospodarowania przestrzeni wokół nieruchomości, wszelkich planów i dokładnych działań. Naprawdę warto wystąpić o taki prospekt. Da nam on bardzo dużą widzę i pewność, że wybraliśmy słusznie. Jednak od czegoś trzeba zacząć. Dewelopera warto szukać w Internecie, na podstawie opinii innych osób lub z polecenia. Zaufanym i pewnym wyborem zawsze jest https://www.krj.pl/. To tutaj zacznij poszukiwania!

Rodzaje umów z deweloperami 

Istnieją dwa rodzaje umów, które możemy spisać z deweloperem. Pierwsza z nich to umowa rezerwacyjna. To świetna opcja dla osób, które nie są jeszcze w 100% przekonane, jednak chcą zabezpieczyć wybrane mieszkanie. Nie wszyscy deweloperzy udostępniają możliwość sporządzenia takiej umowy. Jest ona podpisywana na okres kilku tygodni lub miesięcy. Umowa zobowiązuje dewelopera to nie sprzedawania mieszkania lub domu w danym okresie. Drugi rodzaj to umowa deweloperska. Ten typ jest wstępną umową sprzedaży mieszkania lub innej nieruchomości. Podpisuje się ją w momencie, gdy obie strony są już pewne zakupu, jednak potrzebują czasu na formalności oraz załatwienie wszelkich spraw. Chodzi tutaj o dostanie kredytu oraz dokończenie inwestycji. Ten typ umowy spisywany jest w obecności notariusza.

Odbiór nieruchomości  – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym etapem w całym kupowaniu nieruchomości jest jej odbiór. To czas, w którym musimy dokładnie sprawdzić wszystkie kluczowe elementy i zaakceptować je. Jest to ostatnia szansa na kontrolę i zgłoszenie ewentualnych uchybień od projektu. Możemy sprawdzić, czy zgadzają się wszystkie wymiary pomieszczeń, czy ściany i sufity są równe, czy okna są poprawnie zamontowane oraz wszelkie instalacje. Jeśli nie znasz się na takich sprawach, warto zatrudnić fachowca do oceny danej nieruchomości. Wiedza oni, na co zwrócić uwagę i co najczęściej jest pomijane przez niedoświadczone osoby.

To już wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie nieruchomości od dewelopera. Z tymi podstawowymi informacjami możesz rozpocząć poszukiwania idealnego domu, czy mieszkania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here