Wyposażenie łazienki

0
171
Wyposażenie łazienki

Niektórzy mówią, że aby wprowadzić się na nowe mieszkanie najważniejsze jest w nim wykończenie kilku szczegółów, jednym z nich jest łazienka. Aranżacja łazienki wymaga przemyślanego projektu i pomysłu. Dzieje się tak, ponieważ nie jest to np. sypialnia, w której co sezon możemy przemalować ściany czy zmienić układ mebli, który odmieni nam cały wystrój. Pomysłów na wyposażenie łazienki jest cała masa. Skandynawski, nowoczesny, minimalistyczny, tradycyjny, klasyczny, industrialny, rustykalny, glamour, vintage, a nawet styl włoski, prowansalski, eklektyczny, art deco, nowojorski czy kolonialny. To tylko niektóre ze stylów, którymi się inspirujemy podczas wyposażania naszej łazienki. Często również inspiracje czerpiemy z naszych podróży, lub z podpatrzenia na wnętrza mieszkań znajomych, czy nawet z aranżacji restauracji i knajp. 

Wyposażenie łazienki

Pierwszym z wyborów jaki dokonujemy podczas urządzania łazienki, jest pytanie prysznic czy wanna? Wybór jest zależny oczywiście od preferencji, ale i od metrażu jaki mamy do dyspozycji. Wybór wanien jest ogromny. W sklepach mamy pełną gamę wanien, którą możemy dopasować do naszego stylu i gustów. Do wyboru mamy wanny wolnostojące jak i pod zabudowę. Możemy również wybierać w kształtach. Klasyczne prostokątne, nowoczesne asymetryczne, albo eleganckie narożne. Wanna kojarzy nam się z relaksem i odpoczynkiem. Jednak nie zawsze mamy czas czy ochotę na długie pluskanie się w wodzie, i potrzebujemy szybkiego prysznica. Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy planują wstawić wannę do swojej łazienki są akcesoria, które pozwolą przekształcić wannę również w formę prysznicu. Parawan nawannowy, który można montować do wanny ochroni naszą łazienkę przed zalaniem czy ochlapaniem jej wodą, a nam pozwoli cieszyć się z szybkich i energetyzujących pryszniców. 
Oprócz wanny czy prysznicu, w łazience ważnym elementem jest również sedes. Sedes jak i wanna to element wyposażenia, który kupujemy na lata. Należy więc pamiętać, aby spełniał swoje wszystkie funkcje, a gdy coś się nam w nim zepsuje, żebyśmy mieli dostęp do zakupu części wymiennych. Jest kilka rodzai sedesów: kompaktowy, podwieszany oraz wyróżniamy muszlę ustępową stojącą z dolnopłukiem lub górnopłukiem. 
Kończąc wyposażanie łazienki myślimy jeszcze o doborze umywalki, szafki, na której najczęściej stoi lub jest wbudowana nasza umywalka, lustro i oświetlenie,a wtedy mamy w pełni wyposażoną łazienkę. Często do łazienki musimy zmieścić jeszcze pralkę. Możemy ją zabudować lub postawić wolno i w wolnym i wyznaczonym miejscu. 

Projektanci wnętrz

Do wyposażenia i urządzenia łazienki oraz całego mieszkania zapraszamy do pracy projektantów wnętrz, którzy ze smakiem, bogatą wyobraźnią i wspaniałymi pomysłami, postarają się aby nasze wnętrza były nowoczesne, przestrzenne, wygodne oraz wyjątkowe. 
Na polskim rynku jest wiele firm i sklepów tych większych i bardzo znanych, ale i tych mniejszych, które mają w swojej ofercie piękne wyposażenie dla łazienek, nowoczesne i wygodne rozwiązania na każdą kieszeń, dlatego z łatwością każdy znajdzie w ich ofercie coś dla siebie i swoich potrzeb oraz wymagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here