Modne lampy wiszące zachwycają stylowym blaskiem

Lampy wiszące to nieśmiertelna klasyka oświetlenia, którą można z powodzeniem zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Lampa sufitowa stanowi zazwyczaj główne źródło światła i znajduje się najczęściej w centralnym punkcie całego pomieszczenia. Warto zatem wybrać taki rodzaj oświetlenia, który będzie z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej pozwoli się cieszyć piękną estetyką.

Gdzie sprawdzą się lampy wiszące?

Jeśli czytasz ten tekst, to zapewne należysz do osób, które od oświetlenia oczekują czegoś więcej, niż tylko jasnej poświaty, która umożliwi czytanie ulubionego czasopisma czy książki. Oświetlenie we wnętrzu to coś znacznie więcej, niż tylko źródło światła, lampy, żarówki i przewody. Światło przede wszystkim pomaga stworzyć odpowiedni klimat. Dobrze oświetlone wnętrze będzie się ciekawie prezentować, przez co pozytywnie wpływa na samopoczucie i ogólną estetykę wnętrza.

Jeśli uważasz, że masz pewien zmysł estetyczny i lubisz samodzielnie decydować o rodzaju oświetlenia, wiesz zapewne, że wybór dobrej wiszącej lampy nie jest wcale prosty i składa się na to wiele czynników. Światło powinno spójne współgrać ze stylem, w jakim zostało urządzone dane pomieszczenie. Przede wszystkim jednak musi być funkcjonalne i praktyczne.

Jak wybrać lampy wiszące do wnętrza? Na co zwrócić uwagę?

Nawet najbardziej designerska lampa może się nie sprawdzić, jeśli zechcesz ją ‘na siłę’ dopasować ją do wystroju wnętrza urządzonego w stylu klasycznym czy rustykalnym. Tak samo niezwykle ważne jest to, żeby rodzaj oświetlenia pasował do funkcji, jaką określone wnętrze ma pełnić. Istnieje kilka rodzajów oświetlenia, które znacząco się od siebie różnią. Wśród producentów designerskiego oświetlenia warto wymienić na przykład polską markę MAXLIGHT. Lampy wiszące od tego producenta są nie tylko funkcjonalne, ale również mają oryginalny wygląd.

Wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb. Potrzebujesz lampy wiszącej do kuchni, aby przy odpowiednim oświetleniu móc się rozkoszować kolacją w gronie przyjaciół? Czy raczej praktycznego źródła światła do pracy, które pozwala odpocząć zmęczonym oczom?

Jakie światło do pracy, a jakie do relaksu?

Do pracy przy biurku czy stole przydaje się jasne, skoncentrowane światło o zimnej barwie, które najbardziej będzie przypominać naturalne światło słoneczne. Jednak z tego samego powodu takie oświetlenie nie sprawdzi się choćby w sypialni, bo jest to wnętrze, gdzie zazwyczaj potrzebujemy wyciszenia, a zbyt jasne i mocne światło może wręcz przeszkadzać.

Do sypialni  najlepiej sprawdzi się subtelne światło żółte o ciepłej barwie. Możesz także zamontować specjalne żarówki z opcją regulacji natężenia i barwy światła, dzięki czemu można  będzie na bieżąco dopasowywać rodzaj oświetlenia do swoich potrzeb.

Światło żółte ma przyjemną, ciepłą barwę i dobrze sprawdzi się także w kuchni czy salonie. W kuchni często można spotkać kilka rodzajów oświetlenia, między innymi pod szafkowe, oprawę kinkietową czy nawet plafony. Zastanów się, czego tak naprawdę bardziej potrzebujesz: jakości i niezawodności? Czy estetyki i modnego wyglądu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *