Prawo Budowlane

Normy prawne, orzecznictwo, wzory dokumentów

Dekret Bieruta – Nasza publikacja już w sprzedaży

dekret_bieuta_dekret_warszawskiW sprzedaży właśnie ukazał się komentarz w formie drukowanej mojego współautorstwa wydany przez LexisNexis dotyczący Dekretu o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze miasta stołecznego Warszawy (czyli popularnie zwany Dekret Bieruta). Komentarz ukazał się w serii Komentarze Praktyczne, i nie ma co ukrywać, nie jest to łatwa i lekka lektura, tylko publikacja dla praktyków.

Zadaniem komentarz było przede wszystkim ukazanie jak największej ilości problemów, wraz ze wskazaniem metod postępowania oraz prezentacją linii orzeczniczych dotyczących omawianych zagadnień. Mieliśmy to szczęście, iż komentarz został napisany przez mnie jako doświadczonego praktyka w reprezentacji klientów (czyli od strony wnioskodawców) oraz przez kolegę Wojtka Białogłowskiego, który na całość problemu patrzy z perspektywy stołu sędziowskiego (na co dzień pracuje jako radca orzecznictwa w Trybunale Konstytucyjnym).

Choć tematyka komentarz dość luźno powiązana jest z Prawem Budowlanym, to dość ściśle z etapem poprzedzającym najczęściej cały proces inwestycyjny, a mianowicie z regulacją stanu prawnego nieruchomości na której będziemy posadawiać obiekt. Tym samym, przy niektórych inwestycjach zanim podpiszemy się pod Oświadczeniem o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane, musimy przejść szereg procedur klaryfikujących stan prawny nieruchomości.

Zainteresowanych tematyką regulacji stanu prawnego nieruchomości w najbliższym czasie mamy nadzieję, że będziemy mogli zaprosić do śledzenia i komentowania naszego nowego projektu

PrawoNieruchomosci.edu.pl

natomiast zainteresowanych publikacją zapraszamy do e-sklepu wydawnictwa LexisNexis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anna Dybka © 2012-2014

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.