Cechy charakterystyczne stylu klasycznego

Dosyć często mówi się o różnych konkretnych stylach, jednak warto zapoznać się bezpośrednio z ich cechami charakterystycznymi. Tak żeby nie operować jedynie na ogólnikach, ale także móc zdobyć pewną cząstkę wiedzy, z której można potem korzystać gdy zechcecie komuś opowiedzieć o danym temacie.

Co jest istotne w stylu klasycznym?

O stylu klasycznym mówi się naprawdę dużo jednak czy musi on być dokładnie odwzorowany historycznie? Oczywiście że nie. Chodzi tu jedynie o zaczerpnięcie inspiracji, a jednocześnie wykorzystanie drewna oraz materiałów które określa się raczej wyszukanymi pod względem wyglądu. Ogółem meble powinny być wykonane z litego drewna, najlepiej jakiegoś szlachetnego gatunku. Kolory powinny być raczej łagodne w przypadku dodatków, a prócz tego oczywiście cała gama barw pochodząca od drewna. Styl klasyczny powinien odznaczać się pewną dozą luksusu. Nie chodzi tu o cenę tylko raczej wrażenie które sprawia na osobie przebywającej w takim wnętrzu.

Uniwersalny styl

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych stylów, z tego względu że nie atakuje naszych oczu w żaden sposób. Można w przyjemny sposób spędzać czas w takim wnętrzu i po prostu się zrelaksować. Zawsze należy brać pod uwagę nie tylko to jak wygląda dane wnętrze ale też to w jaki sposób wpływa na nastrój osoby przebywającej w nim. Trzeba to zawsze uwzględnić, gdy zaczynacie oceniać swoje dzieło. Najlepiej gdyby ktoś obiektywny opisał wam swoje odczucia względem danego wystroju, co z pewnością jest cenną wiedzą, bo realistyczną i nie dotknięta subiektywną opinią twórcy.
Wraz z praktyką przychodzi wyczucie co do wnętrz. Oczywiście nie mówię że trzeba ciągle szukać nowych pomieszczeń do zaaranżowania, jednak warto tworzyć różnego rodzaju projekty które być może się kiedyś wykorzysta w praktyce. Po prostu trzeba próbować na różne sposoby eksperymentować z aranżacją.

domowepiekno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.